Продаж маток на 2020 рік

Пропоную в сезоні 2020 року матки штучного осіменіння і природнього обльоту.

Матки ШО перевіренні на яйцекладку до запечатання розплоду - 1650 грн.

Матки природнього обльоту- 250 грн.

Матки неплідні- 125 грн.

Доставка маток по всій Україні Новою Поштою. Для внесення в список замовлення мені потрібно ваше прізвище ім’я по батькові , номер телефону, адресу нової пошти куди відправляти маток. В сезоні 2020 працюю по 100% попередній оплаті. Це означає що в чергу записую по звінку, а замовлення має бути оплачене за місяць часу. Реквізити для оплати замовлення скидаю смс на телефон після запису в чергу. Замовлення по телефону +38 096 792 23 45,або через пошту artemmaster.25@gmail.com Терміни відправки маток ШО, червень-липень, матки ПО, червень-липень, неплідні з травня. Buckfast:

 • Родовід В21(МАА)
 • Лінія основанна на підвиді Іранської бджоли apis mellifera meda, використовується нами з 2014 року. В21МАА - результат нашого відбору і комбінування лінії бакфаст, яка позитивно зарекомендувала себе в Україні вже на протязі 3 поколінь. Має помірний старт весною, нарощується в потужні сімї , по відгуках і до 30х300. Роїння практично відсутнє. Добре будує вощину, навіть в розріз гнізда, що є особливістю лінії. (по відношенню до інших ліній бакфаста) Висока льотна активність і швидке переключення між медоносами робить її цікаву на стаціонарних пасіках. В той же час здатність тримати гніздо робить її практичною і для кочових пасік. На нашу думку одна із кращих ліній бакфаста на сьогодні в Україні.

 • Родовід В54(МАА)
 • Лінія основана на підвиді бджоли родом з Сахари, apis mellifera sahariensis. Нова для нас лінія.

 • Родовід A67(МАА)
 • Ця лінія основана на Турецькій бджолі apis mellifera anatolica. Бджола взята з високогіря, гора Akdaglar 1900 м. над рівнем моря. Дуже спокійна і усидчива на стільниках, абсолютно нерійлива, чудово зимує, має сильні сімї і гарно використовує як сильні так і славбкі взятки. На відео нище можна побачити тест материнської сімї на уидчивість і миролюбність.

 • Родовід B7(MAA)
 • Лінія основана на на підвиді Іранської бджоли apis mellifera meda, спорідненна В21МАА, її особливість полягає в тому що селекцією цієї лінії від початку до моменту отримання нами цього матералу займався виключно Tomas Rupel, один з найкращих селекціонерів бакфаст на сьогодні. Сильні сімї, не рійлива, гарна медопродуктивність, дещо вища злобливість, але висока життєздатність.

  Carnica:

 • Родоводи Карніки 2018
 • Родоводи Карніки 2019
 • На 2020 рік ми пропнуємо такі ліній карніки.

  С303(МАА) - матеріал від Eckhard Uhlenbruck(DE); Сильні сімї, спокійні,нерійливі, здатні використовувати ранні взятки, гарна зимівля в +.
  С66(МАА) - лінія скленар Н47 від Johann Fuchs (AU); Сімї мають гарний старт з малої сили, сильні на протязі сезону, непросідають на сильних взятках, по миролюбності мають середні значення, гарно зимують.
  Ці дві лінії на сьогодні вибрані нами серед багатьох інших, як найбільш консолідовані по господарсько корисних ознаках.
  Також ми маемо різний матеріал карніки і при бажанні придбати можемо зробити дочок від будь-яких материнок представлених в родоводах за 2018-2019 років. Цікавим також може бути новий матеріал отриманий нами в 2019 році від Georg Maсha (DE). це лінії C12(MAA) [С-Peshets] і C45(MAA)[С-03]. Посилання на родоводи вище.
  Карніка бджола з мабуть дуже бурхливим весняним розвитком, що дає можливість використовувати ранні взятки повноцінніше ніж іншим породам, здатність швидко розвиватись з слабих сімейок в потужні сімї, робить її цікавою для пакетного бджільництва.Гарно будує вощину, має схильність обмежувати матку при медозборі за рахунок чого використовує повноцінніше і підтримуючі взятки, в той же час це недолік на потужних довгих взятках, бджолосімї спрацьовуються. Це можливо на півдні де сонях в декілька строків посіву створює такі довгі медозбори, а взяток в 2-3 тижні карніка легко проходить без ослаблення. Карніка відстає від бакфаста в плані миролюбності ,але зостається на прийнятному рівні, з нею легко працювати. Роїння також гірше ніж у бакфаста , але всерівно на мінімальному рівні. Гарна зимівля , малий розхід корму. В цілому карніка досить збалансованна бджола, яка при відповідних підходах буде в лідерах на пасіці.

  Українська степова:

 • Родоводи Української стпової 2018
 • Родоводи Української стпової 2019
 • Українська степова - аборегенна раса для більшої частини території України. Ця бджола вирізняється високою гігєнічною здатністю, що веде до високої життєздатності і стійкості до захворювань розплоду. Ця бджола в основному має пізній розвиток, але є окремі лінії які по розвитку не поступаються карніці. Краще використовує потужні медозбори. Основним недоліком бджоли часто називають високу агресивність. Тому ми особливу увагу приділяємо саме цій характеристиці Має високу восковидільну здатність, дуже добре будує вощину. Так як це бджола місцева і пристосована не в одному поколінні до наших природніх умов, вона як правило чудово зимує. Росхід корму зимою мінімальний, так як немає ранього і пізнього розплоду. Зимовий підмор мінімальний.

  В 2020 для репродукції за межі селекційної пасіки, нами обрано декілька маток, одна з них US232(MAA)=ivq .18 - US3(КОМ)ins(maa) US2(MAA) . Це матка з сестринської групи US203(MAA) яка перебувала на тесті в 2019 році. Нарощує сильні сімї, має високу гігієнічну здатність, чудово зимує, рано закінчює яйцекладку ( початок вересня), спокійна, добре використовує силні взятки. Легко обтрушується з рамок. Колір бджіл сірий з сріблястим віддтінком.

  US228(MAA)=imq .18 - US54(ChV)ins(maa) US2(MAA) Це матка з сестриської групи US254(МАА), яка тестувалась в 2019 році. Середні сімї, висока гігієна, спокійна, порівняно з US232 бджола гірше обтрушується з рамок, зимівля задовільна, рано припиняє яйцекладку осінню (початок вересня) Колір бджіл сірий.

  На нашому ютуб каналі можна побачити ці сімї(228 і 232 відповідно 28 і 32 сімя) в відео "Украинская степная 32, 28 семья. Небольшой тест на миролюбие и привет "наилучшей Баварской матке"" Відео на сторінці нижче.


 • Ютуб-канал Артем Майстерчук(відео)
 • Контактні данні
  Маткар-оператор ШО: Майстерчук Артем Анатолійович
  Адреса: Черкаська обл. смт.Маньківка
  Телефон: +38 (096) 792-23-45
  Viber: +38 (096) 792-23-45
  E-mail: artemmaster.25@gmail.com
  Родоводи маток:
 • Родоводи маток 2015
 • Родоводи маток 2016
 • Родоводи маток 2017
 • Родоводи маток 2018
 • Родоводи маток 2019
 •