Продаж маток на 2023 рік

острівний облітник Воронівка

Пропоную в сезоні 2023 року матки штучного осіменіння і природнього обльоту.

Матки ШО перевіренні на яйцекладку до запечатання розплоду - 50$

Матки природнього обльоту- 10$

Доставка маток по всій Україні Новою Поштою. Для внесення в список замовлення мені потрібно ваше прізвище ім’я по батькові , номер телефону, адресу нової пошти куди відправляти маток. Замовлення набираємо на червень по 100% попередній оплаті. Липень і до кінця сезону працюємо в живій черзі. Замовлення по телефону +38 096 792 23 45,краще через viber. Реквізити для оплати замовлення скидаю смс на телефон, або в переписці в viber, після отримання ваших контактів і запису в чергу. Терміни відправки маток ШО і ПО, червень.

Buckfast:

  • Родовід В21(МАА)
  • Лінія основанна на підвиді Іранської бджоли apis mellifera meda, використовується нами з 2014 року. В21МАА - результат нашого відбору і комбінування лінії бакфаст, яка позитивно зарекомендувала себе в Україні вже на протязі 4 поколінь. Має помірний старт весною, нарощується в потужні сімї , по відгуках і до 30х300. Роїння практично відсутнє. Добре будує вощину, навіть в розріз гнізда, що є особливістю лінії. (по відношенню до інших ліній бакфаста) Висока льотна активність і швидке переключення між медоносами робить її цікаву на стаціонарних пасіках. В той же час здатність тримати гніздо робить її практичною і для кочових пасік. На нашу думку одна із кращих ліній бакфаста на сьогодні в Україні.

  • Родовід A67(МАА)
  • Ця лінія основана на Турецькій бджолі apis mellifera anatolica. Бджола взята з високогіря, гора Akdaglar 1900 м. над рівнем моря. Дуже спокійна і усидчива на стільниках, абсолютно нерійлива, чудово зимує, має сильні сімї і гарно використовує як сильні так і славбкі взятки. На відео нище можна побачити тест материнської сімї на уидчивість і миролюбність.

  • Імпорт 2022 року
  • Також пропонуємо новий матеріал 2022 року імпорту :

    B30(MAA)=imq .22 - B30(МKN) leyh B601(TR) ,

    B17(MAA)=imq .22 - B17(PJ) mkn B56(MKN) .

    Carnica:

  • Родоводи Карніки 2022
  • На 2022 рік ми пропнуємо такі ліній карніки.

    С267(МАА) - Німецький Sklenar від Eckhard Uhlenbruck(DE); Сильні сімї, спокійні,нерійливі, здатні використовувати ранні взятки, добре зимують. Багато позитивних відгуків від цієї лінії.
    С20(МАА) - Німецький Peshets від Georg Maсha (DE); Сімї середньої сили, спокійні нерійливі.Класична карніка.
    С21(МАА) - Німецька Carnica-03 від Georg Maсha (DE); Сімї середньої сили, спокійні нерійливі.Гарний весняний розвиток.
    С76(МАА) - Німецька Carnica-Troiseck 1075 від Horst Greve (DE); Імпорт 2022 року
    С43(МАА) - Австрійська Carnica від Strommer Harald (AU); Імпорт 2022 року
    С35(МАА) - Австрійська Carnica від Strommer Harald (AU); Імпорт 2022 року
    Карніка бджола з мабуть дуже бурхливим весняним розвитком, що дає можливість використовувати ранні взятки повноцінніше ніж іншим породам, здатність швидко розвиватись з слабих сімейок в потужні сімї, робить її цікавою для пакетного бджільництва.Гарно будує вощину, має схильність обмежувати матку при медозборі за рахунок чого використовує повноцінніше і підтримуючі взятки, в той же час це недолік на потужних довгих взятках, бджолосімї спрацьовуються. Це можливо на півдні де сонях в декілька строків посіву створює такі довгі медозбори, а взяток в 2-3 тижні карніка легко проходить без ослаблення. Карніка відстає від бакфаста в плані миролюбності ,але зостається на прийнятному рівні, з нею легко працювати. Роїння також гірше ніж у бакфаста , але всерівно на мінімальному рівні. Гарна зимівля , малий розхід корму. В цілому карніка досить збалансованна бджола, яка при відповідних підходах буде в лідерах на пасіці. Посилання на родоводи вище. Українська степова:Закрита популяція "Воронівська"(USV)

  • Закрита популяція "Воронівська"(USV)
  • Родоводи Української степової (МАА) 2022
  • В 2021 році ми, з групою однодумців заклали основу нової закритої популяції (типу) УС бджоли. Основу закритої популяції "Воронівська" (далі USV) закладенно з 23 родоначальниць аборигенних бджіл (a.m.macedonica) з різних куточків України. При відборі маток родоначальниць враховували цілий ряд факторів як то,екстрєрна, морфометрична і генетична відповідність стандартам і маркерам місцевої Української популяції a.m.macedonica. Також враховувалися наявність або відсутність господарських і поведінкових ознак, їх відповідність аборигеним бджолам.

    Ось деякі з цих ознак :

    1.Порівнянно раннє припинення яйцекладки восени (вересень) і формування бджолами гнізда для зимівлі шляхом перенесення корму з запечатаних крайніх стільників до центру гнізда (звільненого від розплоду ще в теплий період), формування ложа для зимового клубу.

    2.Спокійна зиімівля без передчасних обльотів. Старт вирощування розплоду після першого весняного обльоту (не серед зими) .

    3.Характерна поведінка бджіл на рамках , (сидять не ковром , а вільно. В тому числі і на розплоді).

    4.Під час медозбору, висока льотна активність (значна частина бджіл літає), відображається це в тому, що у вулику здається занадто мало бджіл, а ввечері після припинення льоту бджіл повний вулик. Старт льоту пізній, відображаеться в порівняно пізньому активному льоту зранку. Льотна активність восени мінімальна , через раннє приготування до зимівлі. (відстуність розплоду, формування гнізда)

    5.Бджоли не повинні сильно проливати гніздо (або взагалі не проливати) під час медозбору , що призводить до кращого використання сильних взятків. Корм несуть вверх.

    6.Гігієна, чисте гніздо (дно без сміття). Характерне полірування прильотної дошки. Швидке очищення рамок з загиблим розплодом з непошкоджених комірок. (оптимально до 6 годин)

    7.Помірне прополісування, мала кількість або відсутність воскових перемичок між стільниками.

    Також відбирали тих маток які мали сильні сімї, мали вищий поріг заходу в ройовий стан, медопродуктивні і спокійні. В USV моїх 4 лінії, це USV3,USV5,USV7,USV59. Вище посилання на сторінку закритої популяції "Воронівська", на ній можна переглянути інформацію по морфометрії як материнок (напроти родоводу лінії,зправа посилання), так і варіаційні криві морфометричних показників для загальної популяції.

    Українська степова - аборегенна раса для більшої частини території України. Ця бджола вирізняється високою гігєнічною здатністю, що веде до високої життєздатності і стійкості до захворювань розплоду. Ця бджола в основному має пізній розвиток, але є окремі лінії які по розвитку не поступаються карніці. Краще використовує потужні медозбори. Основним недоліком бджоли часто називають високу агресивність. Тому ми особливу увагу приділяємо саме цій характеристиці Має високу восковидільну здатність, дуже добре будує вощину. Так як це бджола місцева і пристосована не в одному поколінні до наших природніх умов, вона як правило чудово зимує. Росхід корму зимою мінімальний, так як немає ранього і пізнього розплоду. Зимовий підмор мінімальний.

    На нашому ютуб каналі

  • "Артем Майстерчук"
  • можна побачити відео про наші бджоли. Також відео на сторінці нижче.


  • Ютуб-канал Артем Майстерчук(відео)
  • Контактні данні
    Маткар-оператор ШО: Майстерчук Артем Анатолійович
    Адреса: Черкаська обл. смт.Маньківка
    Телефон: +38 (096) 792-23-45
    Viber: +38 (096) 792-23-45
    E-mail: artemmaster.25@gmail.com
    Родоводи маток:
  • Закрита популяція "Воронівська"(USV)
  • Родоводи маток 2015
  • Родоводи маток 2016
  • Родоводи маток 2017
  • Родоводи маток 2018
  • Родоводи маток 2019
  • Родоводи маток 2020
  • Родоводи маток 2022
  •