Продаж маток на 2018 рік

Пропоную в сезоні 2018 року матки штучного осіменіння і природнього обльоту.

Матки ШО перевіренні на яйцекладку до запечатання розплоду - 50€.(на 10.2017=1500 грн.)

Матки природнього обльоту- 7€. (на 10.2017=210 грн.)

Матки неплідні- 100 грн.

Доставка маток по всій Україні Новою Поштою. Для внесення в список замовлення мені потрібно ваше прізвище ім’я по батькові , номер телефону, адресу нової пошти куди відправляти маток. В сезоні 2018 працюю по 100% попередній оплаті. Це означає що в чергу записую по звінку, а замовлення має бути оплачене до нового року. Реквізити для оплати замовлення скидаю смс на телефон після запису в чергу. Замовлення по телефону +38 096 792 23 45. Терміни відправки маток ШО починаючи з 5 червня, матки ПО з 20 травня, неплідні з травня.

Buckfast:

 • Родовід В24(МАА)
 • Лінія випробувана в умовах України в декількох поколіннях, В24МАА - вдала комбінація між В21МАА і В32МАА, матки такої комбінації отримали багато схвальних відгуків впродовж 15-17 років. Має помірний старт весною, нарощується в потужні сімї , по відгуках і до 30х300. Роїння практично відсутнє. Добре будує вощину, навіть в розріз гнізда, що є особливістю лінії. (по відношенню до інших ліній бакфаста) Висока льотна активність і швидке переключення між медоносами робить її цікаву на стаціонарних пасіках. В той же час здатність тримати гніздо робить її практичною і для кочових пасік. На нашу думку одна із кращих ліній бакфаста на сьогодні в Україні.

 • Родовід В29(МАА)
 • Це лінія "старого бакфаста" яка починає свій родовід з 1962 року, а це більше як пів століття систематичної селекції. Вона являє собою добрий приклад "класичного бакфаста". Власне В29МАА є комбінацією між В100КАА і В21МАА(в трутнях B350(vdB)) 16 року. Обидві ці лінії в свій час голосно заявили про себе в Україні, і їх комбінація спроба обєднати їх добрі якості в одне ціле. Оглядаючись на 2017 рік можна сказати що це вдалось. Лінія має більш швидший весняний розвиток ніж В24МАА, в той же час не відстає в силі сімей. Особливістю цієї лінії є компактне гніздо, матки дуже щільно сіють і переходять на іншу рамку лише як просіяна попередня. Відсутність роїння і висока миролюбність як обовязкове правило бакфаста присутнє і в данній лінії.

 • Родовід В37(МАА)
 • Ця лінія в свій час виступала в батьківській стороні(В32МАА) для комбінації В24МАА, її особливістю є висока зимостійкість, найкраща з того бакфаста з яким мені доводилось працювати. Проявляється це не тільки в малій осипі бджоли зимою (практично одинокі бджоли) а і в економному розході корму, найменшому серед ліній бакфаста з якими я працював. Висока миролюбність і відсутність роїння. Для В37(МАА) в батьках використана лінія В100(КАА) На виході маємо досить зимостійку, з компактим гніздом, миролюбиву і не рійливу бджолу здатну працювати як на потужних так і на помірних взятках

 • Родовід В81(МАА)
 • Для нас це нова лінія (імпорт 2017), але в той же час це "старий бакфаст" який веде свій початок з 1962 року, від чистої анатоліки. Якщо подивитись родовід данної лінії то можна побачити що з 1962 року до 1988 року (26 років) селекцією даної лінії займався власне Brother Adam (1898-1996) основоположник бакфаста. В різний час до цієї лінії від приливав кров apis cecropia, apis sahariensis, apis macedonica. В 1988 році Keld Brandstrup(DK) отримав рамку з засівом цієї лінії і неплідні матки в 1988 облітались на острові Sejero в Данії. Далі різний час селекцією цієї лінії займались такі відомі селекціонери бакфаста як Peter Stougard (DK) Carsten Dalbol (DK). Нами в 2017 році зроблений крос між CD125 і B21(MAA), попередньо можна сказати що бджола миролюбива і має компактне гніздо. Дочки 17 року пішли в зиму наряду з мамою, їх характеристики ми побачимо в 2018, але тим хто хотів би разом з нами випробовувати данну лінію в умовах України, ми можем запропнувати дочок в наступному сезоні.

 • Родовід B101(MKN)
 • В 2017 році на острові Маркен в Голандії, батьківською лінією стояла B26(TR), однією із маток тієї групи і була B101(MKN). Отримав я її в кінці сезону 2017 від Pierre de Koning (NL) як перевірену материнку для виводу дочок. За що йому дуже вдячний, адже вислати саме цю перевірену маточку його власна ініціатива. Так як тестували матку на маркені то і імя (номер і ініціали)вона отримала там. Маю великі надії на цей матеріал. пропоную опис цієї лінії (В26(TR)матері B101(MKN)) Thomas Rueppel (DE) текст взятий з сайта "Foundation Buckfast Marken." ________________________________ Thomas schrijft (nov.2016) over de B26: In 2002 begint deze lijn met een standbevruchte koningin (import x diverse mixen uit Buckfast selectiemateriaal) Hieruit zijn 4 verschillende selectielijnen ontstaan. Uit het geselecteerde materiaal van de moederlijn kan worden aangetoond, dat uitsluitend erfvast teeltmateriaal werd gebruikt: in 2002 een Sinop, generatie 17 (origineel Anatolisch materiaal van Broeder Adam) 2003 een Sahariensis, generatie 10 (origineel Atlas materiaal van Broeder Adam) 2004 een Meda, generatie 6 (origineel Takab, Kurdenregio - Iran) 2005 een NO62, generatie 6 (origineel Zuid Afrikaans materiaal, bijenlijn/rassen niet bekend. 2007 een Meda, generatie 7 (zie boven) 2009 een NO62, generatie 8 (zie boven) 2012 een NO62, generatie 11 (zie boven) 2013 een Sinop, generatie 23 (zie boven) 2016 werd op Marken moederzijds gebruikt: MG3, generatie 9 Er heeft zowel een goede als risico-vrije revitalisatie plaatsgevonden (minimaal 6 generaties selectie). In 2013 had ik voor bevruchting van de dochter van de B26(TR) wat meer "power" van de darrenlijn willen zien. Het opstellen van deze darrenlijn zal resulteren in eersteklas aanparingen. De vitaliteit wordt vastgehouden en de broedcapaciteit zal toenemen. Bovendien kunt u altijd volledig ontspannen werken met sterke volkeren. B26(TR) is het resultaat van natuurlijke selectie van Broeder Adam materiaal. In het land van oorsprong was de zwermtraagheid vanaf het begin al zeer goed. Deze bijen kwamen in de maanden april en mei ondanks extreme hitte niet op het idee gekomen te gaan zwermen. Dit zou zelfmoord zijn geweest. Combinatieteelt 2007 mondde uit in materiaal wat aan onze teeltverwachtingen voldeed = Buckfast van B110(TR). Eigenschappen werden toegevoegd, nieuwe zijn door aanparingen zichtbaar geworden, slechte eigenschappen zijn verwijderd. Een splitsing van eigenschappen van de oorsprong, alsmede de eigenschappen van de darrenherkomst is uitgesloten.

  Anatolica:

 • Родовід A67(МАА)
 • Новий матеріал, імпорт 2017 року. Лінія високогірної турецької анатоліки, з гори Akdaglar висота 1900м. Родовід по посиланню зверху.

  Carnica:

 • Родоводи Карніки 2016
 • Родоводи Карніки 2017
 • На 2018 рік я пропоную цілий ряд ліній карніки.

  С122(МАА) - матеріал від Hermann Pechhacker(AU);
  С292(МАА) - матеріал від Gunter Heftberger(AU);
  С6(МАА) - скленар Н47 від Johann Fuchs (AU);
  C43(MAA) - матеріал від від Helmut Holtkamp (DE) лінія С-Mayen;
  C38(MAA) - матеріал від Eugen Rud (DE) лінія С-Peshets;
  А також випробуванні декілька поколінь в Україні лінії C128(MAA)С-Peshets; і C111(MAA)C-L561-K4303.
  Карніка бджола з мабуть самим бурхливим (якщо не рахувати карпатку) весняним розвитком, що дає можливість використовувати ранні взятки повноцінніше ніж іншим породам, здатність швидко розвиватись з слабих сімейок в потужні сімї, робить її цікавою для пакетного бджільництва.Гарно будує вощину, має схильність обмежувати матку при медозборі за рахунок чого використовує повноцінніше і підтримуючі взятки, в той же час це недолік на потужних довгих взятках, бджолосімї спрацьовуються. Але це відбувається на півдні де сонях в декілька строків посіву створює такі довгі медозбори, а взяток в 2-3 тижні карніка легко проходить без ослаблення. Карніка відстає від бакфаста в плані миролюбності ,але зостається на прийнятному рівні, з нею легко працювати. Роїння також гірше ніж у бакфаста , але всерівно на мінімальному рівні. Гарна зимівля , малий розхід корму. В цілому карніка досить збалансованна бджола, яка при відповідних підходах буде в лідерах на пасіці. По лініях варто відмітити деякі особливості: С122(МАА)- особливістю цієї лінії є розмір бджоломаток, при рівних умовах виховання вони крупніші за маток інших ліній карніки. Це дає високу яцекладку і потужні сімї. , агресивність середня по карніці, по меду середні. С292(МАА) - особливостей як таких не має це збалансована карніка. В неї всі характеристики середні для породи. С6(МАА) - лінія лідер по медозбору 2017 року. Миролбність середня, відсутність роїння, середні сімї, один із кращих весняних розвитків. C43(MAA) - новий матеріал імпорт 2017 року, лінія Mayen. C38(MAA) - новий матеріал імпорт 2017 року, лінія Peshets. C128(MAA)- лінія випробувана на протязі декількох поколінь, висока миролюбність, середні сімї, відсутність роїння, лінія Peshets. C111(MAA) - дуже потужні сімї, агресивність гірша за більшість карнік, роїння можливе так як дуже бурхливий розвиток, при своєчасному розширенні і медозборі проблем немає. Лідер з медозбору 2016 серед карнік.

  Cordovan:

 • Родоводи Кордован 2017
 • За декілька попередніх років з імпортованого з різних частин світу матеріалу кордована, нами створено декілька ліній з типовим окрасом хітину у маток, робочих бджіл, і трутнів. Як правило ті матки які завозяться зз-за кордону дають різних за кольором дочок. Відбувається це тому що за передачу кольору кордован відповідає рецесивний ген, а тому цей окрас через який ця лінія італійки і отримала назву проявляється лише тоді коли і батько і мама мають його. А отже досягнути 100% окрасу в лінії можливо лише при контрольованому спарюванні. Це не говорить про те що за кордоном немає "чистого" кордовану, це говорить про те що завозяться в Україну матки природнього обльоту, а матки контрольованого спарювання якщо і завозяться то на ринок не потрапляють (лише їх дочки) Тому на 2018 рік ми можемо запропонувати таких "чистих" маток і для пасічників України. Наші лінії кордован мають високу миролюбність, практично відсутність роїння, висока яйценосткість маток дає можливість утворювати потужні сімї, які здатні продуктивно використовувати самі потужні взятки. З негативу варто відмітити, пізній і ранній розплід, що в нашій місцевості призводить до надмірного споживання корму, а тому в зиму має бути зібране гніздо на повномедних рамках, а весною варто в першу чергу звернути увагу на наявність корму. Як правило на перший повноцінний обліт (в нашій місцевості в районі 10 березня) у кордована вже є "пару рамок" печатного розплоду від бруска до бруска. А осінню коли українська степова вже немає розплоду взагалі, в кордован ще може бути 2-4 рамки. Попри все ця бджола зимує досить непогано, за час відколи ми познайомились з цією бджолою , в нас не було загибелі сімей в зимівлі, чи опоношування весною. В цілому це досить гарна бджола зі своїми перевагами.

  Українська степова:

 • Родоводи Української стпової 2016
 • Родоводи Української стпової 2017
 • Українська степова - аборегенна раса для більшої частини території України. Ця бджола вирізняється високою гігєнічною здатністю, що веде до високої життєздатності і стійкості до захворювань розплоду. Ця бджола в основному має пізній розвиток, але є окремі лінії які по розвитку не поступаються карніці. Краще використовує потужні медозбори. Основним недоліком бджоли часто називають високу агресивність. Тому ми особливу увагу приділяємо саме цій характеристиці в роботі з нашими лініями. На сьогодні наша степова не така миролбива як бакфаст, але десь на рівні середньої (по цій характеристиці) карніки. Мова насамперед про маток Штучного осіменіння. Має високу восковидільну здатність, дуже добре будує вощину. Характеристика роїння гірша ніж у карніки, але при відповідних заходах контрольована. Так як це бджола місцева, вона має чи не найкращу зимівлю серед всіх вище озвучених рас і порід. Росхід корму зимою мінімальний, так як немає ранього і пізнього розплоду. Наприклад на 30.09.2017 року розплід у 90% сімей відсутній повністю, а в інших зостались лише окремі печатні комірки. Для порівняння кордован має в середньому ще 3-4 рамки розплоду, засів і личинку. Зимовий підмор мінімальний. В 2018 ми можемо запропнувати маток Української стпової штучного осіменіння, нашої селекційної програми, для виводу від них дочок. Це можуть бути як матки схрещенні по схемі брат х сестра (для кращої консолідації ознак при виводі від таких маток дочок для товарних сімей), так і оремі матки з груп що будуть створюватись в межах плану селекційної роботи з US на 2018 рік.


 • Рекламна тема на форумі "Пчеловодство без Границ" (відгуки)."Матки Штучного осіменіння і приоднього обльоту на 2018 рік від Паланочки"
 • Рекламна тема на точку (відгуки)."Матки Штучного осіменіння карніка бакфаст 2017 рік"
 • Рекламна тема на точку (відгуки)."Матки Штучного осіменіння карніка бакфаст 2016 рік"
 • Рекламна тема на точку (відгуки)."Матки Штучного осіменіння карніка бакфаст 2015 рік"
 • Ютуб-канал Артем Майстерчук(відео)
 • Новини
  10.10.2017
  Розпочато набір замовлень на 2018 рік (матки ШО і ПО)
  15.10.2017
  Попередні замовлення на 2018 рік набрано(матки ШО і ПО) приймаемо замовлення лише на матки Української степової
  Контактні данні
  Маткар-оператор ШО: Майстерчук Артем Анатолійович
  Адреса: Черкаська обл. смт.Маньківка
  Телефон: +38 (096) 792-23-45
  Viber: +38 (096) 792-23-45
  E-mail: artemmaster.25@gmail.com
  Родоводи маток:
 • Родоводи маток 2015
 • Родоводи маток 2016
 • Родоводи маток 2017
 •